START     PROGRAM     BILETY     DOJAZD     NOCLEGI     PARTNERZY     ARCHIWUM     CLUB  
Od Artura Rojka
2010.02.25

Mysłowice są moim rodzinnym miastem, w którym tkwi moje obecne życie i wszystkie moje wspomnienia. Tutaj się urodziłem, chodziłem do przedszkola, skończyłem szkołę podstawową i średnią. Tutaj założyłem najpierw zespół Myslovitz, potem Lenny Valentino i wymyśliłem OFF Festival. 

Kiedy na początku naszej drogi, jako jeden z Myslovitz, próbowałem umówić sie na spotkanie z ówczesnym prezydentem miasta, by prosić go o wsparcie, drzwi dla mnie były zamknięte, pomocy nie otrzymaliśmy. Sytuacja diametralnie się zmieniła, kiedy Myslovitz stał się gwiazdą. Wtedy to zostaliśmy honorowymi obywatelami miasta, a większość tych, którzy nie chcieli z nami rozmawiać, robiła sobie z nami zdjęcia. 

Historia lubi zataczać koło.  

OFF Festival od początku traktowany był po macoszemu przez większość miejskich polityków. Jako przedsięwzięcie popularne wśród młodzieży oraz przyciągające uwagę mediów szybko stał się elementem politycznych przepychanek i kłótni. 

Naiwnie wierząc, że jestem w stanie pogodzić zwaśnionych z prezydentem radnych, regularnie pojawiałem się na sesjach Rady Miasta i przekonywałem ich do wartości, jaką OFF Festival daje miastu. Polityczne ambicje, kłótnie i brak wyobraźni były jednak silniejsze niż dbałość o społeczny wymiar organizowanej w Mysłowicach imprezy. 

Z roku na rok sytuacja się pogarszała, tymczasem OFF Festival rósł w siłę, stając się imprezą o międzynarodowym rozgłosie . Konflikt między prezydentem a radnymi w tym roku sięgnął zenitu. Wiadomo, idą wybory, więc walka stała sie bezwzględna.  

Ciągle mam w sobie tę wiarę, że to musi się kiedyś zmienić, jednak w tej chwili nie mogę kontynuować swojej działalności w miejscu, w którym taki projekt jak OFF Festival nie jest szanowany przez większość radnych, mimo że od czterech lat bezinteresownie i
w bardzo pozytywny sposób przynosi sławę ich miastu.

To była najtrudniejsza decyzja w moim zawodowym życiu.
Długo miałem nadzieję, że mnie to nie będzie dotyczyć. 
Ktoś kiedyś powiedział : "Najtrudniej wygrać z głupotą" i miał rację.

OFF Festival wynosi się z Mysłowic, chociaż wciąż tu mieszkam i darzę to miejsce miłością.
Od piątej jubileuszowej edycji OFF Festival będzie odbywał się w Katowicach.

Dziękuję wszystkim tym, z którymi współpracowałem, organizując festiwal w Mysłowicach, a z którymi będę musiał się pożegnać w związku ze zmianą miejsca.

Żegnam się z OFFem w Mysłowicach z ogromną przykrością, a z dużą nadzieją rozpoczynam nowy rozdział tej imprezy w Katowicach. 

Artur Rojek
Dyrektor Artystyczny 
OFF Festival Katowice 5-8 sierpnia 2010 

Bookmark and Share
POWRÓT
 
MYSPACE OFFTV FACEBOOK TWITTER NAPISZ DO NAS PRESS RSS FAQ

Copyright 2006-2010 by Fundacja Independent. Thesign: The Complainer, webmaster: Warsztat8r. Foto: Jacek Poremba i archiwum OFF.