START     PROGRAM     BILETY     DOJAZD     NOCLEGI     PARTNERZY     ARCHIWUM     CLUB  
Ecstatic Sunshine (USA) - IBC

ES zaczynał jako duet, który tworzyli Matthew Papich i Dustin Wong. Od czasu jego powstania w 2005 roku światło dzienne ujrzały dwa albumy i dwie EPki, a muzycy spotkali się z publicznością w Stanach i Europie na setkach koncertów. Początkowo styl muzyczny Ecstatic Sunshine opierał się głównie na wyjątkowym brzmieniu gitary Papicha. Z czasem pierwotną energię i wizję wzbogaciły elementy punka, ambient, reggae, a nawet techno.

Zimą ubiegłego roku miał premierę trzeci album "Yesterday's Work" (Hoss Records, 2009), który ukazuje już tę szerszą paletę muzycznych możliwości i zainteresowań ES. Duża w tym zasługo producenta Joe'a Williamsa. Tę propozycję docenią z pewnością fani takich formacji jak Battles, Animal Collective, Hot Chip, Atlas Sound czy choćby Air. Albo - jak można przeczytać na RDFRNDS - po prostu każdy, kto szuka totalnie świeżego stylu: "To nowa fala minimalistycznego eksperymentalnego popu".

Ecstatic Sunshine - już jako solowy projekt Papicha - wystąpi na OFF Festival Katowice w ramach projektu „Inspired By Chopin” jako support duetu Matmos, którego koncert w katowickim klubie Hipnoza zainauguruje piątą jubileuszową edycję festiwalu, dedykowaną dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

Ecstatic Sunshine // Herrons from Mark Brown on Vimeo.

Ecstatic Sunshine // Perrier from Mark Brown on Vimeo.

myspace >blog >
POWRÓT
 
MYSPACE OFFTV FACEBOOK TWITTER NAPISZ DO NAS PRESS RSS FAQ

Copyright 2006-2010 by Fundacja Independent. Thesign: The Complainer, webmaster: Warsztat8r. Foto: Jacek Poremba i archiwum OFF.