START     PROGRAM     BILETY     DOJAZD     NOCLEGI     PARTNERZY     ARCHIWUM     CLUB  
OFF FESTIVAL KATOWICE 2010 - Akcja i słowo
2010.07.17

Bywalcy OFF Festivalu przyzwyczaili się już do tego, że nie samą muzyką żyje człowiek. W tym roku nie będzie jednak wystawy, ale działania, partycypacja, odkrywania i współkształtowanie tytułowych miejsc - A PLACE WHERE WE COULD GO - do których możemy pójść. Powstaną one w trakcie i na czas trwania festiwalu. Przestrzenie te będą punktami przepływu różnych energii, styku wielu mediów (muzyka, sztuki wizualne, literatura, architektura, urbanistyka), spotkań i interakcji z publicznością.

Jednym z nich będzie „offowa scena”, która znajdzie się niedaleko Sceny Leśnej. Tam odbędą się dwa cykle spotkań z literaturą wcieloną, które na prośbę Artura Rojka zorganizował Wojciech Kuczok:

Sobota, 7.08 - Poeci żwawej narracji  - Grzegorz Olszański, Krzysztof Śliwka, Piotr Macierzyński, Jacek Podsiadło, Krzysztof Niewrzęda

Niedziela, 8.08 - Chuligani prozy współczesnej - Janusz Rudnicki, Wojciech Kuczok, Dorota Masłowska, Wojciech Stamm /Lopez Mausere/

Dwa pozostałe miejsca, które stworzymy wspólnie, będą propozycją kolektywów z Niemiec.
Umschichten to grupa artystów, którzy zajmują się planowaniem przestrzeni ze społecznego punktu widzenia, resocjalizacją miejsc porzuconych i nieużytków. Drugi kolektyw - Baur-Niessner-Ballistic - angażuje ludzi do wspólnych działań, proponując nieoczekiwane zadania z użyciem kapiszonów. Czeka nas proces wspólnego konstruowania, choć ostatecznym celem będzie destrukcja.

Bookmark and Share
POWRÓT
 
MYSPACE OFFTV FACEBOOK TWITTER NAPISZ DO NAS PRESS RSS FAQ

Copyright 2006-2010 by Fundacja Independent. Thesign: The Complainer, webmaster: Warsztat8r. Foto: Jacek Poremba i archiwum OFF.